Co się dzieje w Unii Europejskiej? Autorski przegląd najważniejszych spraw i wydarzeń z życia wspólnoty.

O autorze

środa, 05 stycznia 2011

Szanowni, przed świętami zapowiadałem, że szykują się duże zmiany. Oj, szykują się – i to takie, że blogUE musi (chce) czasowo zamilknąć.
Nie jestem zwolennikiem epatowania czytelników prywatnymi sprawami, ale o tej jednej chcę i chyba mogę* napisać, bo wiele wyjaśnia: wasz autor zagryza paznokcie, wstrzymuje oddech i czeka, aż na świecie pojawi się (w najbliższym czasie!) ta Druga, Najważniejsza Osoba na świecie.
Jak sami rozumiecie, są rzeczy ważne i ważniejsze. Ta sprawa jest tak ważna, że blogUE idzie na dłuuugi urlop. I prosi o wyrozumiałość, bo nowych notek nie będzie. Na razie.

 

*a kto uważa, że za dużo tych wynurzeń, to proszę o wybaczenie

 

20:37, konrad.niklewicz , O autorze
Link Komentarze (12) »
niedziela, 24 października 2010

C Konrad NiklewiczW ramach jesiennych porządków, blogUE sprawdził, co ma w torbie-nierozłączce. Jeździ ze mną wszędzie, więc trzeba ciągle pilnować, żeby nie stała się śmietnikiem. Wiadomo: lata lecą, trzeba dbać o ramiona. Clockwise od 12: ładowarka do kompa (na wszelki wypadek, choć bateria jeszcze sześć godzin trzyma), ładowarka do nokii (niewidocznej, bo robi zdjęcie), pendrive, słownik pwn (też na pendrive), legitymacja sejmowa, czarny cienkopis, żółty mazak (do podkreślania szczególnie cennych myśli), komputer (netbooki są dla mnie odkryciem na miarę koła), kalendarz (ale często używam go w charakterze notesu), notes właściwy (dla bardziej gadatliwych rozmówców), ośmioletni dyktafon (i wciąż działa!). Tak na oko – 2,5 kilograma. No i żywa reklama firmy sony (bo i komp, i dyktafon).
Myślę właśnie o tym, jak jeszcze bardziej zestaw odchudzić.

11:18, konrad.niklewicz , O autorze
Link Komentarze (15) »
piątek, 09 lipca 2010

Trochę to bezczelnie z mojej strony, ale mam nadzieję, że czytelnicy wybaczą (a może nawet zrozumieją?) ten napad samochwalstwa.
Otóż Wasz autor został nagrodzony. W czwartek wieczorem odebrał wyróżnienie specjalne - Nagrodę Jubileuszową Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (wręczoną z okazji 20-lecia tej instytucji).
Jak stwierdza uzasadnienie: „To wyjątkowa nagroda służąca uhonorowaniu wkładu dziennikarskiego w upowszechnianie wiedzy na temat konkurencji i konsumentów. Konrad Niklewicz od ponad 10 lat zajmuje się tematyką gospodarczą i ekonomiczną, propagując wśród przedsiębiorców zasady zdrowej rywalizacji rynkowej. Jest autorem wielu zasługujących na wyróżnienie tekstów poświęconych ochronie konkurencji, które dowodzą, że jest to nie tylko jego praca, ale przede wszystkim pasja. Do historii przejdą z pewnością jego artykuły dotyczące zmów na rynku budowlanym i ubezpieczeniowym, które umożliwiły UOKiK ujawnienie i likwidację nielegalnych porozumień.
Nie powiem, było mi bardzo, bardzo miło. Tym bardziej, że w ostatnich dwóch latach sporą część mojej wiedzy o prawie konkurencji udało mi się wykorzystać także na blogu, w notkach poświęconych kartelom, pomocy publicznej itp.
I możecie się Państwo spodziewać kolejnych takich notek, bo – jak trafnie zauważyło jury – pisanie o polityce konkurencji to dla blogUE pasja.

Także wczoraj UOKIK wręczył swoje zwykłe (tak samo zaszczytne!) nagrody roku dla dziennikarzy. W kategorii „ochrona konkurencji” najwięcej głosów jury uzyskał artykuł Adama Grzeszaka „Pomówmy o zmowie”, opublikowany w maju 2009 roku w tygodniku „Polityka”. W kategorii „ochrona konsumentów” za najlepszy uznano reportaż Andrzeja Tomczaka „Kuchenka Państwa Michałków”, wyemitowany w marcu 2009 roku w magazynie Ekspresu Reporterów, w TVP2.

06:51, konrad.niklewicz , O autorze
Link Komentarze (7) »
czwartek, 04 grudnia 2008

Od ponad 10 lat dziennikarz i redaktor „Gazety Wyborczej”. Od ośmiu lat w dziale gospodarczym, w latach 2005 - 2007 był korespondentem „Gazety” w Brukseli, zaś w latach 2000-2001 - korespondent w Paryżu. Niemal od samego początku pracy w „Gazecie” pisze o sprawach związanych z Unią Europejską. Ale nie tylko: zajmuje się także ochroną środowiska, spółkami Skarbu Państwa, polityką konkurencji itp.
Wielokrotnie wyróżniony nagrodami, w tym nagrodą im. Władysława Grabskiego – najbardziej prestiżową nagrodą w polskim dziennikarstwie gospodarczym oraz „Europejskim Piórem Roku 2004”.
Absolwent katedry stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych), ukończył roczne szkolenie w paryskiej fundacji „Journalistes en Europe” oraz „Writing International News” fundacji Reutera w Londynie.

.

13:22, cezaru , O autorze
Link
wyborcza.pl
Konrad Niklewicz

Konrad Niklewicz, od ponad 10 lat dziennikarz i redaktor „Gazety Wyborczej”. Od ośmiu lat w dziale gospodarczym, w latach 2005 - 2007 był korespondentem „Gazety” w Brukseli.
dowiedz się więcej »

Follow konradniklewicz on Twitter
top | © Agora SA | design by kate_mac