Co się dzieje w Unii Europejskiej? Autorski przegląd najważniejszych spraw i wydarzeń z życia wspólnoty.
Blog > Komentarze do wpisu

Kościół i państwo - cd.

Życie przyniosło ciekawy, dodatkowy wątek do dyskusji o kościele i państwie - zwłaszcza w naszych wolskich realiach. Pozwolę sobie wkleić in extenso depeszę Polskiej Agencji Prasowej, bo jest znakomicie napisana, (bez cienia komentarza, od którego blogUE chyba nie dałby rady się powstrzymać):

Sekretarz Episkopatu Polski bp Stanisław Budzik powiedział PAP, że nie widzi potrzeby odwoływania z Komisji Majątkowej jednego z przedstawicieli strony kościelnej - Krzysztofa W. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach Komisji.

Bp Budzik stwierdził: "Nie jest to jeszcze oskarżenie, ale na razie Krzysztof W. jest osobą podejrzaną, a dopóki jest w stanie podejrzenia, nie ma takiej potrzeby, żebyśmy go odwoływali ze tego stanowiska". Bp Budzik podkreślił jednocześnie, że Krzysztofa W. zna od kilku lat i ma do niego duże zaufanie.

W połowie czerwca prokuratura poinformowała o postawieniu siedmiu osobom zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentach dotyczących orzeczenia Komisji, przekazującego nieruchomości zakonowi elżbietanek. Dzień później szef MSWiA Jerzy Miller odwołał z Komisji dwie osoby, które zostały objęte zarzutami - przedstawiciela strony rządowej i jej protokolantkę. Komisja Majątkowa decyduje o zwrocie Kościołowi katolickiemu nieruchomości Skarbu Państwa.

Ceterum censeo

C Agencja Gazeta

piątek, 25 czerwca 2010, konrad.niklewicz
Tagi: Polska

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
najlepszy-katolik
2010/06/25 11:42:22
Kościół Katolicki, Kościół wojujący przestał istnieć wraz ze śmiercią papieża Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, jednak walka z piekłem nie ustała i trwać będzie do końca świata.
Ap 12: 17 "I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."
Ponieważ żyjemy w czasach ostatecznych, ostrzegam ludzi przed fałszywymi nauczycielami. Kto nie boi się prawdy może skorzystać.
Prawdy nikt nie lubi, ale zbawić się można tylko w prawdzie.
-
konrad.niklewicz
2010/06/25 11:56:04
@najlepszy-katolik,
najuprzejmiej proszę: piszmy na temat, na temat!
Kolejną kolejną próbę ''agitacji religijnej'' (uff, nawet nie wiem, jak to poprawnie nazwać) będę musiał z blogu usunąć.

-
2010/06/25 15:36:40
No, cóż. Biskup ma zaufanie i to wystarczy! :-)
-
2010/06/25 16:53:58
Konrad, bardzo dobry tekst dziś na 2 Wyborczej! dzięki szczególnie za podsumowanie wiedzy Kaczyńskiego na koniec artykułu. Z tym że ja nie wiem, czy on tego wszystkiego o czym piszesz nie wie, chyba raczej liczy, że ciemny lud to kupi. Tym bardziej trzeba pisać takie teksty, dla tych co jeszcze się nie znaleźli w ty 30% wyznawców których nic nie ruszy. To jakaś masakra, moze być partia lewicowa, może być prawicowa, byleby prezesem był Kaczyński.
-
konrad.niklewicz
2010/06/25 17:05:57
@ruraljuror,
dziękuję za miłe słowa.
Dodatm tylko: prezesem i PREZYDENTEM. Oby jednak nie.
wyborcza.pl
Konrad Niklewicz

Konrad Niklewicz, od ponad 10 lat dziennikarz i redaktor „Gazety Wyborczej”. Od ośmiu lat w dziale gospodarczym, w latach 2005 - 2007 był korespondentem „Gazety” w Brukseli.
dowiedz się więcej »

Follow konradniklewicz on Twitter
top | © Agora SA | design by kate_mac